סיגל דוגה - מערכת החינוך

סיגל דוגה בקריאה לנוכח נטישת המורים: “חייבים להציל את מערכת החינוך”

עד לא מזמן ציינו את יום המורה בעצב גדול. רבים טוענים ששחיקת מקצוע ההוראה מגיעה מחוסר התקדמות ועמידה במקום מצד מערכת החינוך, בעוד צוותי ההוראה מצידם טוענים ליחס מזלזל מההורים וחוסר הערכה למקצוע, שגם לא מתוגמל במידה מספקת. סיגל דוגה, אשת חינוך, בכמה תובנות על איך משתפרים מכאן.

בסקר שנערך לאחרונה ע”י הסתדרות המורים, דיווחו מנהלים על מחסור חמור במורים (66%) לאנגלית, מתמטיקה, שפה ומדעים. מורים ומנהלים עוזבים מה שמאלץ להעסיק מורים למקצועות שלא הוכשרו ללמד. המחסור בולט בעיקר בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, גילאים בהם הילד הכי נזקק להדרכה והכלה. סיגל דוגה, אשת חינוך בעצמה ומורה במבשרת ציון, חושבת שיש קושי, אך קיימים יתרונות רבים המציבים התמודדויות עם הזמנים החדשים. 

"השיקול חייב להיות מאהבת המקצוע ולא ממקום כלכלי"

הצורך בצוותים חינוכיים מורגש בכל פינה. אין מורות, בוודאי שלא גננות מוסמכות או אנשי מעטפת הטיפול החינוכי. צורך זה גובר בעיקר מצד המורים הפעילים, הנמצאים בשחיקה מתמדת מהמעסה. יש כאלו שכבר רואים שחורות וטוענים כי מערכת החינוך נמצאת ממש על סף קריסה. 

זהו לא דבר מפתיע או תגלית של השנה האחרונה אך עם זאת, לאחר מגפת הקורונה ואירועי הסגרים הפתאומיים, נאלצה באחת מערכת שלמה להיכנס למוד הסתגלותי שדרש למצוא פתרונות יש מאין. מאיך שאני רואה את זה, בעקבות המשבר, קיבלנו הזדמנות להתמודד ולהתקדם עם הטכנולוגיה בלמידה מרחוק. בין כה וכה, תמיד נאלץ להתפתח ולהתקדם, אבל לפחות מכאן נוכל לצמוח ולשפר את המיומנות שלנו ושל התלמידים.

סיגל דוגה - מערכת החינוך
דוגה: "קיבלנו הזדמנות להתמודד ולהתקדם עם הטכנולוגיה בלמידה מרחוק"

מעבר להיותה של סיגל דוגה אשת חינוך, היא גם משמשת כסגנית שנייה ב “בית ספר השלום” ומבינה היטב את שני צידי המתרס.   

המצב הקיים משפיע על תפקוד בתי הספר ופוגע בתלמידים. מורים ומורות מביעים את תחושת המיאוס מהתנהלות בתי הספר ומשרד החינוך. אז מה אומרים למורה שאומרת ״הגעתי למצב שקשה לי לקום בבוקר וללכת לעבודה. אני מותשת נפשית ושוקלת להתפטר״? אני יכולה להעיד שבתחילת דרכי, עוד לפני הכניסה לרפורמה, השיקולים שלי בבחירת המקצוע היו נטו מאהבה למקצוע ולא שיקול כלכלי. 

חשוב להבין שבכל עבודה יש שחיקה מסוימת, בטח עם הגיל, אבל אנו נמצאים במקצוע שמראש דורש מאיתנו אנרגיות רבות, יהיו הסיבות אשר יהיו. אם הכוונות נכונות ומדויקות אזי גם הרצון ללמד. אני באמת מאמינה שהעבודה עם הילדים מתרימה ותורמת והסיפוק ממנה גדול. מה יותר טוב מלהרגיש תחושת שליחות? שאנו משנים לילד את החיים? לכן, יש לגשת למקצוע הזה ממחשבה נקייה. מי שאוהב את עולם הילדים ורוצה לשנות, ללמוד וללמד שלא יהסס! 

מסר לדור ההוראה הצעיר יותר – לסטודנטים והסטודנטיות שנכנסים לתחום, עליכם להבין מראש שהסיסטם השתנה ולנסות למצוא את מקומכם בו. ליצור משהו חדש משלכם. 

דוגה: "כדי למשוך אנשי הוראה איכותיים, נדרש שיפור בתנאי השכר הקיימים"

לא מעט טענות עולות כשמדברים על מקצוע ההוראה בישראל: שחיקות ועייפות החומר, חוסר בתקנים ראויים, ריבוי תלמידים למורה, שכר נמוך ועוד. לצד זאת, ישנה גם מתיחות בין העובדים הוותיקים לצעירים עקב פערי שכר משמעותיים. 

אז האם דרוש שיפור בשדרוג השכר? צורך בתנאים טובים יותר? בוודאי. תמיד יש מקום לשפר. כמו שאנחנו מתקדמים כאנשי הוראה ולומדים את הסביבה, כך גם תנאי השכר צריכים להשתדרג בהתאם. חשוב להוסיף שיש הבדל גדול בין מורה לשאר המקצועות. המורה זמין 24/7 ואין לו רגע דל. העבודה מחייבת ודורשת זמינות תמידית. אין מורה בישראל שלא מביא איתו את העבודה הביתה אז היינו הך שגם המשכורת תשקף את התרומה הרבה שאנו עושים.

סיגל דוגה - מערכת החינוך
דוגה: "העבודה עם הילדים מתרימה ותורמת והסיפוק ממנה גדול"

מערכת החינוך בוחרת לתגמל לפי ותק. על פי נתוני הלמ”ס, 1 מתוך 5 מורים חדשים בארץ עוזב את המקצוע. הטענות של עובדי ההוראה הצעירים מדברות על ” דיכוי היצירתיות” ו- “תחושה שאפשר להצליח ולהתפתח יותר במקום אחר”. אז האם הקונספט של בית ספר מיושן ויש לשנות אותו? בהחלט! יש להתאים את הלמידה למאה ה-21. הדור אחר לגמרי, מאוד דיגיטלי עם צרכים אחרים. זה מהלך מתבקש!

אז איך מצליחים לעצור את כדור השלג שהולך ומתגלגל במדרון החלקלק? 

קודם צריך שיהיה שיפור בתנאי השכר וקבלת סטודנטים איכותיים להוראה, שבוודאי ישפרו משמעותית את מערכת החינוך. כרגע, מורים מרגישים שהעבודה לא מתגמלת ולא עומדת בהוצאות השוטפות של ניהול משפחה ומחיה. זהו דגש שיש להביא לסדר היום אם רוצים להחזיר בחזרה את הביקוש למקצוע כי תשוקה ואהבה יש בשפע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.