קורונה טיים סיגל דוגה

טור דעה: למה הקורונה יכולה להוות שינוי חיובי בחיים של התלמידים? סיגל דוגה

המציאות של השנה וחצי האחרונות (כמה זמן עבר!) היא לא פשוטה כלל. היא גורמת להרבה אנשי חינוך לתהות- מהו שינוי רצוי? ואיך ניתן לנתב את השינוי הזה לטובתו של הילד? ואיך ניתן להקל על התלמידים שלנו בכל הקשור לאתגרים שתקופת הקורונה מביאה עימה?

חשוב לזכור כי בהתמודדות נכונה עם אתגרים תקופתיים נוכל לעזור לילדים לצמוח ולהפוך אנשים טובים יותר, אך יותר מכך- גם אנחנו נוכל לצמוח, בתור אנשי חינוך, הורים ואנשים טובים יותר.

הקשיים המתעוררים בעקבות תקופת הקורונה

ניתן לחלק את הקשיים של התלמידים לכמה תחומים:

  • קושי חברתי. אי היכולת לצאת מהבית, להתרועע בחבורות גדולות, לפגוש בני משפחה מבוגרים ועוד. 
  • קושי רגשי. חרדה מהעתיד, פחד מהמחלה, חששות של מבוגרים שעוברים לילדים. 
  • קושי תפקודי. אבטלה של אחד ההורים, מחלה ואפילו מוות (של הסבים, ההורים והילדים עצמם), צפיפות בבית, אי גישה לטכנולוגיה. 

כיצד לנתב את החיסרון- ליתרון

הסתכלו על כל האנשים סביבכם: בטוח יש מהם אנשים ששינו את החיים שלהם לטובה בעקבות תקופת הקורונה (החליפו קריירות, מצאו עבודה חדשה, זוגיות וכו’). הכיצד? מה הם עשו ואיך הם עשו זאת? נסו ללמוד מהם. מה הם הבינו? אולי שהמנוחה היא זמן יקר, ולא תמיד צריך להיות “בדרך לאנשהו”, “להשיג מטרה” ולפעמים צריך לעצור ולחשוב על הדברים? או שאולי הם הבינו שדווקא כשלא הולכים לעבודה וכו’ יש יותר זמן לילדים, לבן הזוג ואלו הם הדברים החשובים באמת? 

נסו לראות אילו מהיתרונות האלו אפשר ליישם על חייהם של הילדים. לדוגמא, ילד שהיה פעיל מאוד ספורטיבית לומד לצייר או לערוך תמונות בפוטושופ ומגלה שזו התשוקה החדשה שלו בחיים. או ילדה שהוריה היו בעבודה שעות ארוכות זוכה לבלות איתם זמן יקר מפז, שלא יחזור. בקשו מהילדים לחשוב- כיצד משבר הקורונה שינה את את חיי וכיצד הרווחתי מכך?

סיגל דוגה 

2 מחשבות על “טור דעה: למה הקורונה יכולה להוות שינוי חיובי בחיים של התלמידים? סיגל דוגה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.